חברים

יעל ג. (78)
חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש
האם אהבת את האתר? והאם תחזור/י לבקר?


לקישורים נוספים...
שם הקובץ
לרשימת הקבצים המלאה...
הפיה 1
כוכב הים
 
 

  

איש זקן התעורר ממש לפני הזריחה כמנהגו, כדי להלך על חוף האוקיינוס ולברך את היום החדש. בהליכתו עם עלות השחר, התמקד מבטו בתנועה רפה ורחוקה.

רחוק הבחין בנער צעיר מתכופף, מושיט וחובט בידיו, מרקד על החוף, ללא ספק שרוי בחגיגה לרגל היום המושלם שמתחיל בקרוב. כשהתקרב הזקן אל הנער, הבין כי הנער איננו רוקד מול המפרץ, אלא מתכופף כדי לברור את השיירים שגאות הלילה השאירה מאחוריה. הנער עצר, הרים כוכב ים והזדקף כדי להשליכו חזרה אל הים.

שאל הזקן את הצעיר למטרת מאמציו. "הגאות שטפה את כוכבי הים אל החוף והם אינם יכולים לחזור אל הים בכוחות עצמם," ענה הנער. "כאשר השמש תעלה, הם ימותו אילולא אשליך אותם חזרה הימה."

הזקן סקר את המרחב העצום של החוף שהשתרע בשני הכיוונים אל מחוץ לשדה הראיה. אינספור כוכבי ים היו מתפזרים על החוף. חוסר התקווה של תוכנית הנער היתה ברורה. אמר הזקן: "אישי הצעיר, אינך מבין שעל החוף נמצאים הרבה יותר כוכבי ים מאשר תוכל להציל עד עלות החמה? אינך באמת מצפה לחולל שינוי!"

הנער השתהה מעט ושקל את דברי של האיש הזקן, אחר התכופף והרים עוד כוכב ים, חייך השליכו אל הים רחוק ככל שניתן, אז פנה אל הזקן ואמר: "לאותו אחד חוללתי שינוי!"

לכל אחד מאיתנו יש את היכולת להשפיע ולהפוך את העולם למקום נעים יותר. כל דבר שנעשה - אפילו קטנטן, שנראה כבלתי מורגש - מוסיף משהו למאזן הטוב שבעולם.

 

מקור: תרגום – גבי ברנשטיין

 

הוספת תגובה